Skip to content
Menu
BLOG IP:tourism
  • iptourism.com
BLOG IP:tourism

Pieniądze – dlaczego tanio często nie znaczy dobrze.

Opublikowano 23/09/200823/09/2008

Wiele razy w kontaktach z klientami spotykamy się z pytaniem, dlaczego akurat ten serwis ? czemu tak drogo ? konkurencja ma taniej … itd.

Ważnymi czynnikami przy wyborze odpowiedniego kanału ( serwisu turystycznego) do pozyskania potencjalnych turystów powinny być :

1. Doświadczenie firmy.
W wielu przypadkach właścicielami serwisów, są amatorzy, tworzący je w wolnych chwilach. Często jedna osoba odpowiada za stworzenie serwisu, jego administrację, marketing, e-marketing.

Nie oszukujmy się nikt nie jest alfą i omegą znającą się na wszystkim.
Ufajmy firmom w których pracuje sztab fachowców. Jeśli to możliwe wybierzmy się do jej biura. Da to nam dobry osąd wielkości i możliwość firmy. Nie bójmy się pytać. Współpraca z graczami, którzy są na rynku od kilku lat da nam gwarancję dobrze zainwestowanych pieniędzy.

2. Wypozycjonowanie serwisu turystycznego w wyszukiwarkach.

Obowiązkowo trzeba sprawdzić, czy serwis jest na czołowych pozycjach w wyszukiwarkach przez 12 miesięcy (właściwie wyszukiwarce Google – bo ta ma ok. 97% polskiego rynku) . Niestety można spotkać się ze sztucznym pozycjonowaniem vortalu tylko przed sezonem – w okresie sprzedaży reklam.
Pozycjonowanie przez 12 miesięcy daje nam gwarancję, że oferta danego obiektu będzie łatwo dostępna przez ten czas.

3. Czytelność oferty serwisów.

Koniecznie zwracajmy uwagę za co płacimy. Oferta serwisu, z którym chcemy nawiązać współpracę musi być jasna i zrozumiała.
Często serwisy stosują ukryte koszty. Efekt? Płacimy więcej niż za promocję na serwisie, którego oferta wydawała się o wiele droższa.

4. Znajomość serwisu.
Często właściciele serwisu szczycą się tym, że (ich firma) serwis  np. traktujący o wypoczynku w Beskidach, jest popularny w tym regionie (Beskidy). I często jest to prawda. Jego plakaty, bannery wiszą w danym regionie/mieście.
Tylko realnie kto z Beskidów będzie szukał hotelu, pensjonatu właśnie w Beskidach ?
Serwis z którym zdecydujemy się na współpracę musi być znany w innych niż nasz rejonach kraju. Bo tam są potencjalni klienci.

CDN

badania bannery ciekawostki domeny dowcipy e-marketing fajne reklamy gdańsk gdzie ludzie szukają hoteli i kwater gdzie się reklamować? hotele humor ip:tourism ip tourism jak ludzie szukają obiektów turystycznych? jak ludzie szukają w internecie jak zdobywać klientów marketing motele newsy nowości nowy rok o IP:tourism opinie pensjonaty portale pozycjonowanie produkty i usługi turystyczne w internecie promocja raport google reklama reklama w serwisach internetowych reklama zagraniczna serwisy turystyczne statystyki strony www tapety targi telefon turystyka turystyka w Polsce urząd promocji wpadki świadomość reklamy życzenia

  • Akademia IpTourism
  • badania
  • Bez kategorii
  • ciekawostki
  • domeny
  • gdzie się reklamować?
  • gratisy
  • humor
  • ip:tourism
  • nowości
  • o IP:tourism
  • porady dla obiektów
  • reklama w serwisach internetowych
  • reklama zagraniczna
  • statystyki
  • strefa Klienta IP
  • strefa Klienta IP:tourism
  • strony www
  • turystyka w Polsce
  • wpadki IP:tourism
  • za darmo

iptourism.com

©2025 BLOG IP:tourism