Subscribe RSS
Polak szuka w Internecie – raport Google lipiec 2008 wrz 23

Firma Google przedstawiła raport  z badania, w którym zapytano polskich internautów o ich opinie, na temat internetu i jego roli w procesie zakupu usług turystycznych.

Interpretując wyniki badań, można zauważyć, że polski internauta – turysta jest coraz bardziej wymagający, świadomie i aktywnie poszukuje, porównuje i wybiera oferty turystyczne. Przed podjęciem decyzji korzysta z wyszukiwarek i przegląda przynajmniej po kilka stron internetowych.         Badanie pokazało wiele tendencji nakreślających profil współczesnego internauty turysty. Pierwsza z nich dotyczy czynności wykonywanych za pomocą internetu. Internauci turyści coraz częściej decydują się na zakupy internetowe – aż 29 proc. badanych zadeklarowało nabywanie usług turystycznych online, co oznacza wzrost o 10 punktów procentowych w stosunku do roku 2006. Respondenci poszukiwali też w internecie miejsc turystycznych (86 proc.), czytali opinie na temat usług turystycznych (78 proc.) i porównywali ceny (71 proc.). Więcej niż jedna trzecia badanych (40 proc) dokonuje przez internet wstępnej rezerwacji. Czołówkę najczęściej poszukiwanych w internecie produktów i usług turystycznych zarówno w 2006, jak i w 2007 r. stanowiły hotele i zakwaterowanie (63 proc.), domy wypoczynkowe (55 proc.) oraz usługi kolejowe (54 proc.).

Category: badania, statystyki  | Tags:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response

 1. 1
  wjx 

  „Przed podjęciem decyzji korzysta z wyszukiwarek i przegląda przynajmniej po kilka stron internetowych.” …. czyli korzysta z google (ta wyszukiwarka ma w Polsce ok 97% rynku !) i przeszukuje strony i serwisy.

  Ponieważ internauta chce szybkich i konkretnych wyników, najprawdopodobniej jego uwagę przykują DOBRE, ŁADNIE ZAPREZENTOWANE OFERTY (oczywiście te, które będą w przedziale jego poszukiwać np. cenowych). Dobre i ładnie zaprezentowane – czyli ładne, duże, czytelne zdjęcia, konkretny opis, najlepiej z ceną i dostępnością.

  Im lepiej oferta zaprezentowana w serwisie, tym rzadziej internauta przejdzie na stronę www danego obiektu (bo już dużo wie o obiekcie z reklamy), ale jak już przejdzie na stronę www, będzie klientem bardziej zdecydowanym na zakup.

  Jeśli natomiast wszystkie reklamy w danym serwisie turystycznym są mało przejrzyste (mało konkretne, krótkie) klient będzie wchodził na strony www danych obiektów.

Leave a Reply

*


8 − = siedem