Subscribe RSS
Złoty numer w pensjonacie, hotelu elementem marketingu. lut 22

Czy główny numer do obiektu turystycznego ma jakieś znaczenie? Czy wystarczy wziąć pierwszy lepszy i umieścić go w katalogach, folderach, reklamach ?

Według mnie łatwy do zapamiętania i ładnie wyglądający numer telefonu jest ważny z kliku powodów:

- wygląda prestiżowo. Np. numer 033 123 0000 sprawia od razu wrażenie, że jest telefonem ‘na centralę’ obiektu czy do recepcji. Czyli, że obiekt jest poważny, dobry itp. Natomiast gdy widzimy w danych kontaktowych telefon np. 059 xxx 214, podświadomie niżej oceniamy obiekt.

- jest łatwy do zapamiętania (naprawdę jest to przydatne w wielu przypadkach)

- ładny numer telefonu jest ważny z podobnego powodu jak ładny adres strony internetowej. Czy w dzisiejszych czasach ktoś wyobraża sobie stronę www hotelu pod adresem www.nazwahotelu.republika.pl?

Jeśli w danych kontaktowych podany jest numer komórki (mówię o hotelach, pensjonatach – nie kwaterach), co często jest bardzo przydatne, także powinien on ładnie wyglądać: np. 0601 83 00 00 a nie jak numer z ostatnio kupionego w kiosku prepaida czyli: 07X9 39 07 53…

Czy podawać w reklamach ciąg liter zamiast cyfr? Chodzi o zastąpienie nr telefonu łatwą do zapamiętania np. nazwą hotelu (przykład: 0XX 8352837 można by zapisać jako 0XX VELAVES). Jest to bardzo popularne w USA, natomiast obserwuję, że w Polsce mało kto wie o co w tym chodzi… Szkoda, że takie zapisywanie numerów się nie przyjęło…

Jak można ‘załatwić’ sobie ładny i łatwy numer telefonu?

Jeśli chodzi o telefonię komórkową na pewno można wybrać sobie nr tel w Plusie (koszt chyba 50 PLN). Wystarczy pomęczyć pana na infolinii. Można też kupić tzw. złoty numer (koszt ok. 250 PLN).

Jak jest w erze i orendż :) nie wiem ( ale chyba wiedzieć nie chcę, nie przepadam za nimi).

W telefonii stacjonarnej łatwe numery sprzedaje / daje wielu dostawców – trzeba ich pytać.
Podobno do niedawna taka możliwość nie istniała w TPSA, tak się dowiedziałem przy okazji składania kolejnej reklamacji na neostradę (czas montażu – już 5 miesięcy !! – ale nadal nie działa).

Na pewno łatwy numer telefonu można dostać u dostawców VOIP  (voice over IP) – czyli internetowych.

Category: porady dla obiektów  | Tags:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

*


8 − = pięć